Kandıra İmam Hatip Lisesi mezunlarını Aşure Günü vesilesiyle bir

           

                       

              Kandıra İmam Hatip Lisesi mezunlarını Aşure Günü vesilesiyle bir araya topladı.

 

        Açılış konuşmasında aşure günü tertip etme amacıyla Okul Müdürü Hasan Tokgöz İmam Hatip mezunları ve davetlilere bu günün önemini anlatarak Aşure gününü ilk kez bu yıl düzenlediklerini her yıl aynı şekilde ihya edeceklerini belirtti. “Uzun yıllar önce okulumuzdan mezun olan arkadaşlarımızla Aşure Günü vesileyle samimi ortamımızda bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti.

       Bölücülerin her fırsatı değerlendirip Türk Milletini bölmeye çalıştığı şu dönemde Milli ve Dini Kültürümüzün bir parçası olan Aşure gününü ihya etmek, öğrencilerimizi, velilerimizi, mezunlarımızı ve halkımızı bir araya getirip kaynaştırmak, Milli birlik ve beraberliğimizi sağlamak amacıyla Aşure Günü tertip edilmiştir” dedi.

               

 

        Davete katılım oldukça fazlaydı. Okul aile birliği başkanı Soner Balta, İmam Hatip lisesi koruma derneği başkanı Sadettin Özmenek, okul müdürü Hasan Tokgöz’ün düzenlediği Aşure Gününe; Ak Parti İlçe Başkanı Cengiz Kan, MHP İlçe Başkanı Mensur Cici, Saadet Partisi İlçe Başkanı İlyas Yazıcı, Anavatan İlçe Başkanı Ahmet Gödek, eski Kandıra belediye başkanı İsmail Genç, İlk mezunlardan; İsmail Karagöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Bolat, Körfez İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yağız, Okul Müdürleri; A.Şükrü Pisteloğlu, İsmail Birdane, Nevzat Aktaş, Necdet Dorak, Mete Domaç, Halil Olgaç, Şeref Ersoy, İzmit İmam-Hatip Lisesi Müdürü Muhterem Aktaş, Karamürsel İmam-Hatip Lisesi Müdürü Hilmi Korkutan, veliler ve Halkımız katıldı.

                                       

           Kandıra İmam Hatip Lisesi mezunlarını Aşure Günü vesilesiyle bir araya topladı. 1500 kişinin katıldığı Aşure Gününde eski dostlar bir araya gelince eski günlerden konuşuldu. Çok hoş bir ortam yaşadıklarını belirten mezunlar bunun her yıl yapılmasını istediklerini söylediler. “Bu organizasyonu düşünüp bizleri buraya toplayan okul aile birliği ve okul müdürüne çok teşekkür ederiz. Gerçekten tüm okul dönemindeki dostlarımızı, hocalarımızı ve çok sayıda değerli misafirleri görmekten dolayı çok mutluyuz” diyerek unutulmaz bir gün geçirdiklerini belirttiler.

          700 kişilik aşure yaptıran okulda katılım yoğun olduğu için aşure yetmedi. İmam Hatipler arası Kuran okuma yarışması Türkiye birincisi Ahmet Yıldıran davetlilere Kuran ziyafeti verdi. İmam hatip lisesi kız öğrencileri de koro halinde ilahi ve şiirler okuyarak davetlilere güzel anlar yaşattılar. Bu günün unutulmaz olduğunu belirten davetliler samimi ve güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. 

Ünal Cakurt Kandıra 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !